O platformě

V loňském roce proběhl již sedmý ročník multižánrového festivalu Letní Platforma Humpolec. Tradičně jsme se s oblíbeným festivalem setkávali od června do srpna v parku Stromovka v Humpolci.

 

Letní Platforma Humpolec nabízí řadu akcí různého charakteru. Jedná se o žánrově pestrá hudební vystoupení, promítání letního kina, přednášky nebo autorská čtení. Sobotní program nabídne jídlo pod širým nebem, které připravují rozmanité restaurace a vždy je doplní doprovodný program ve formě divadelních představení pro děti.

V průběhu týdne nezapomínáme ani na akce pro děti a seniory.

 

Nápad na oživení veřejného prostoru v centru města vznikl v roce 2014, kdy jsme se poprvé rozhodli do parku Stromovka umístit pódium Platformy, na kterém bylo možné prezentovat především místní jednotlivce nebo skupiny a vytvořili jsme tak potenciál pro společenské setkávání při různých příležitostech. V návaznosti na koncepční změny našich aktivit a rozšíření programu na tříměsíční festival jsme založili spolek Platforma Humpolec, z.s., který je v současné době organizátorem celého festivalu.

 

Rozsah a kvalita festivalu a s tím spojená návštěvnost jednotlivých akcí i celého festivalu rok od roku stoupá. Za tuto tendenci můžeme být v první řadě vděčni našim partnerům, kteří nás každým rokem více podporují. Mezi naše partnery patří především místní firmy a podnikatelé, dále město Humpolec a kraj Vysočina.

 

Tereza a Petr Machkovi