St/04/8
20:30–23:30
ve středu večer

My Street Films

Tento večer se v parku Stromovka představí projekt My Street Films. Do Humpolce ho přijede představit lektorka a programová koordinátorka Viola Ježková. V rámci večera uvidíte pásmo několika krátkých filmů, které reflektují letošní online festival. Těšit se můžete na filmy Ve jménu bezpečnosti, Čistota půl zdraví, Co jsi říkal?Paměť ve vězeníPortrét klimatického žalu, Konec dovolenéPrvní poslední cesta.

 

My Street Films je celoroční vzdělávací projekt. Propojuje zájemce o dokumentární tvorbu z řad široké veřejnosti s profesionálními českými dokumentaristy. Každý rok v dubnu se zájemci o filmové workshopy hlásí prostřednictvím veřejného open callu kam zasílají své filmové náměty. Profesionální dokumentaristé (Viola Ježková, Ivo Bystřičan, Adam Ol’ha, Klára Tasovská, Martin Dušek a další) na jejich základě vyberou osm uchazečů, kteří mají možnost s nimi svůj filmový námět realizovat. Workshopová setkání probíhají v Praze a v Brně a jsou doprovázena veřejnými masterclassy s předními českými filmaři. 

 

V září se koná soutěž o nejlepší krátký dokumentární snímek My Street Films Award, jejíž vítěz získá možnost představit svůj film ve festivalové premiéře na MFDF Ji.hlava. V průběhu celého roku pořádáme veřejná promítání.

 

mystreetfilms.cz

www.facebook.com/mystreetfilms.cz