So/31/8
18:30–20:00
hudba v parku

Aqua Congas

latin / funk / jazz / fusion

 

Filip Zangi, režisér a hudebník, se rozhodl dát svému otci, perkusionistovi Imranu Zangimu, neobvyklý dárek k jeho kulatým narozeninám: realizaci jeho sólového hudebního alba. Album s názvem "Dárek", které vyšlo na podzim roku 2022 pod vydavatelstvím Warner Music vzniklo během pouhého jednoho týdne, od skládání až po nahrávání.

 

Album obsahuje devět autorských skladeb, které žánrově nelze jednoznačně zařadit a pohybují se na pomezí Latin/Funk/Jazz a Fusion. Souběžně s albem vznikl i krátký dokumentární film o průběhu jeho tvorby a který již obdržel řadu hlavních ocenění na několika filmových festivalech. Na albu se podílelo několik známých muzikantů, mezi nimiž jsou například Matěj Belko (baskytara), Matěj Morávek (kytara), Jan Aleš (klávesy) a Michal Žáček (saxofon).

 

Po nahrání alba vznikla kapela pro živá vystoupení s názvem Filip & Imran Zangi, jejíž členové jsou: Viktor Jerman (kytara), Zdeněk "Wimpy" Tichota (baskytara), Ondřej Kabrna (klávesy), Jiří Halada (saxofon), Filip Zangi (bicí) a Imran Zangi (perkuse), a rovněž doprovází kapelu i předem nespecifikovaný pěvecký host, který plní současně funkci hudebního překvapení večera.